Witold Skaczkiewicz (1950-2011)

Seks za pieniądze a obrazy Maryii

Betka 6 marca napisała:

fajnie piszesz…ale ktoz to doceni?

Ojejku ale bluźnisz – sex za pieniądze i obrazy Marii? Matka Najświętsza jest tez moja Matka , wiesz o tym? I Twoją…. Ty to robisz dla wywołania szoku.. Wiesz jakie to głupie!

ererer 6 marca napisał:

Jakby można bylo przeżyć zime tylko kurwiac się.
Pieprzenie!

Alicja 6 marca napisała:

…Kto to doceni?kto to zrozumie..sex za pieniądze..najstarszy zawód świata.Jezeli kobieta na cos takiego sie decyduje to jest albo bardzo zdesperowana.ma dzieci i musi jakoś je utrzymać.Ja takiej “pracy “nie popieram ani nie krytykuje,….. Sex-za pieniądze i obrazy św Marii ….a kim była Maria …prosze poczytaj Testament. …Biblie…nie bądzmy zakłamani….mówmy otwarcie o wszystkim….

Witold Skaczkiewicz 6 marca napisał:

W zasadzie podzielam twoje zdanie. W zasadzie. Warto jednakże zwrócić uwagę na to, że przestało być ważne kim była Maria. O wiele ważniejsze jest: Kim Maria teraz jest dla ciebie? dla niej? dla niego?. Oczywiście jeżeli w ogóle jest to postać dla ciebie ważna.
Sądzę ze dla słuchaczy Radia Maryja jest ważna.
I o tym przecież są Anielskie Wersety.

Witold Skaczkiewicz 6 marca napisał:

Dziekuję, za mile słowa, i za poważny zarzut: “sex za pieniądze i obrazy Marii?”
Otóż, w kraju takim jak Polska który kościół określa mianem kraju katolickiego w przeważającej ilości mieszkań na ścianach wiszą “święte obrazy”. W samochodach kierowcy umieszczają “Świętych Patronów”. I wśród tych “OBRAZÓW” wiedzie się nasze życie. Wśród tych obrazów ludzie się kochają, nienawidzą, sprzedają, oszukują, gwałcą, jedzą, wymiotują, przezywają cudowne chwile…
Czyli żyją.

Serdecznie pozdrawiam

Alicja 6 marca napisała:

…niestety nie jest dla mnie ważna Maria(św)…nigdy nie porównałabym ja z moją Matką ….to jest tylko religia i kazdy wierzy jak chce i w co chce .Nie należy nigdy mówić że jego religia jest najlepsza.Nie słucham radia Maryja …nie potrzeba mi ich rad mam własne zdanie i doświadczenia.Kazdy człowiek ma Boga w sobie ….ważne jak żyje jakim jest człowiekiem…..

Witold Skaczkiewicz 6 marca napisał:

Hmm…
Taka postawe w pełni akceptuje. Lecz niewątpliwym jest, że nie wszystkich stać by zmierzyć się z LOSEM, bez podparcia sił duchowych.
Oto fragment przypadkowej wypowiedzi którą znalazłem na portalu tezeusz:
“Maryja dla mnie jest wzorem Człowieka – w dwóch podstawowych jego rolach i relacjach.. I… w ukazaniu jego przeznaczenia. Adam i Ewa.. I nowy Adam (ludzkie wcielenie – Jezus) i nowa Ewa (Maryja).. W ten sposób jakby Bóg odnowił obraz “wzorca” człowieka – w pełni Kobiety i Mężczyzny..
Maryja jako:
1. Młoda dziewczyna, która rozpoznaje i przyjmuje “osobiste powołanie ” od Boga starannie i głęboko upewniając się, czy naprawdę “pochodzi to od Boga” a po upewnieniu się – przyjmuje z całą ufnościaą i przekonaniem wypowiadając “Fiat” nowej Ewy.
2. Matka – współcierpiąca, ale ogarniająca Miłością wszystkich ludzi; Przewodniczka\Orędowniczka do\wobec Boga”

Tak tez można.
I jestem pewien, że Tobie to w żadnej mierze nie przeszkadza.

Serdecznosci

sada 6 marca napisał:

Nie wiedzę w tym żadnego bluźnierstwa

Anna 6 marca napisał:

Oczywiście, każdy ma prawo do Boga i do tego by go nie mieć

jestem 6 marca napisał:

Hm…próbuję się zorientować, o co chodzi czytającym ów blog ; rozumiem, że razi tematyka , która niby kłóci się z obrazami Marii ? No wiem, że niektórzy chcieliby, aby Maria była święta, nietknięta przez mężczyznę. No cóż, przykro mi, ale Maria oprócz Jezusa miała inne dzieci, córki i synów, współżyła ze swoim mężem, żyła jak większość kobiet.
Seks jest nierozłącznym elementem naszego życia, a cała biblia aż kipi od przemocy, zdrady, cudzołóstwa, nienawiści, zoofilii itd. A pośród tego aniołowie, bez ciała, śpiewające w chórze bożym.
I mam prośbę…nie oceniajcie Sary, mówię to szczególnie do kobiet, bo nie wiecie, ile można zrobić dla swoich dzieci. I mam nadzieję, że nie będziecie musiały dokonywać takich wyborów jak ona, czego WAM życzę .

Powyżej przeniesione z powodu „remontu” wpisy, zachęcam do dalszej dyskusji.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: